Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

10 praktických rád pri kúpe kuchyne

Koľko bude kuchyňa v konečnom dôsledku stáť, ťažko dopredu povedať. Príliš veľa faktorov ovplyvňuje cenu, ktorú Vy zákazník zaplatíte za novú kuchyňu. Okrem toho sa kuchyňa zvyčajne skladá z veľkého množstva veľmi odlišných komponentov, ktoré musia do seba zapadať. V našich 10 tipoch vám prezradíme ako môžete stále získať najlepšiu cenu za najlepšiu kuchyňu a vyhnúť sa typickým chybám.

TIP 1: Začnite plánovať kuchyňu včas

Začnite premýšľať o vašej novej kuchyni čo najskôr.

Pred kúpou musíte rátať s tým :

• že budete dlhšie plánovať

• že budú dlhšie dodacie lehoty

• že bude meškať doručenie

• že sa vyskytnú prípadné reklamácie

Od rozhodnutia plánovať až po realizáciu kuchyne uplynie spravidla minimálne šesť až osem týždňov. Pri kuchyniach v novostavbách, kde ešte nie je isté rozmiestnenie miestností a rozmiestnenie prípojok si musíte vyčleniť ešte viac času.

TIP 2: Výskum vybavených kuchýň je to najlepšie

Zlí predajcovia kuchýň sa obávajú dobre informovaných zákazníkov. Dobrý predajcovia kuchýň majú radi zákazníkov, ktorí vedia čo chcú. To sú dva dobré dôvody prečo si vopred zistiť viac o kuchyniach online. Čím viac budete o kuchyni vopred vedieť tým budete s kuchyňou spokojnejší.

Pred návštevou kuchynského štúdia si zistite viac o nasledujúcich témach:

• Možné materiály

• Výrobcovia kuchýň

• Rozdiely v kvalite

• Kuchynské trendy

• Možnosti uskladnenia

• Rozloženie kuchyne do zón

• Vhodná pracovná výška

• Kuchynské spotrebiče

V každom prípade by ste mali vopred urobiť analýzu potrieb a vedieť si odpovedať na nasledujúce otázky :

• Aká je ideálna pracovná výška?

• Ako by ste mali usporiadať kuchynské skrinky?

• Ako si vytvoríte úložný priestor?

TIP 3: Urobte si vlastné plánovanie

Plánovanie u predajcu kuchýň bude takmer vždy presnejšie a premyslenejšie ako vaše plánovanie. Napriek tomu by ste si určite mali urobiť aspoň jeden vlastný plán kuchyne aby ste sa dostali do obrazu a budete vedieť porovnať možnosti pôdorysu a možnosti vašej novej kuchyne.

TIP 4: Pri výbere kuchynského štúdia využite recenzie

Ak si nie ste istí, ktorý predajca vo vašom okolí je pre vás najlepší existuje jednoduchý spôsob ako to zistiť. Využite recenzie, ktoré zákazníci poskytli po kúpe kuchyne. Hodnotenia práce predajcu často poskytujú dobrú orientáciu – najmä preto, že hodnotenia sa udeľujú až po dokončení kuchyne a preto sú zahrnuté faktory ako dobrý servis a bezchybná inštalácia.

TIP 5: Alternatívne si pozrite ponuky vzorových kuchýň

Ak sa vám kráti čas a neviete sa dočkať kuchynského nábytku dlhým dodacím lehotám od výrobcov kuchýň sa môžete jednoducho vyhnúť pri predvádzacích kuchyniach. Vystavené kuchyne často nazývané aj výstavné sú výrazne lacnejšie a ihneď dostupné.

DÔLEŽITÉ: Čím presnejšie bude pôdorys predvádzacej kuchyne zodpovedať vášmu pôdorysu tým lepšie.

TIP 6: Porovnajte kvalitu plánovania u predajcov kuchýň

Najmä menší predajcovia kuchýň často ponúkajú dobré služby a presvedčivý pomer ceny a výkonu. Predovšetkým porovnajte plánovaciu kompetenciu predajcov. Má predajca kuchýň vlastné nápady alebo chce len plánovanie čo najrýchlejšie dokončiť? Rozumie špeciálnym požiadavkám vašej kuchyne?

TIP 7: Neuťahujte prehnane svoj rozpočet na novú kuchyňu

V závislosti od vašej osobnej situácie nemusí byť potrebný pevný rozpočtový limit. Znamená to, že na ceste k vysnívanej kuchyni musíte byť pripravení urobiť nejaké kompromisy. Ak zostanete trochu flexibilný s rozpočtom zvýšite si pravdepodobnosť, že bude možné urobiť aj špeciálne požiadavky.

TIP 8: Buďte opatrní so zľavovou inzerciou

Zľavy sú obľúbeným lákadlom v nábytkárskom priemysle – vrátane kuchýň. Mali by ste sa mať na pozore pred predajcami, ktorí na seba radšej upozorňujú nízkou cenou ako zárukou kvality. Údajne lacná diskontná cena má často háčik.

TIP 9: Trvajte na svojom

Ak už mate jasnú predstavu o vašej novej kuchyni napr. farba alebo dizajn, správny predajca kuchýň vám nebude nanucovať odlišnú farbu alebo dizajn len preto že je teraz v móde.

TIP 10: Porovnávajte ponuky kuchýň triezvo

Kuchynské plánovanie u jednotlivých predajcov je často rozdielne. Niektorý vám uvedú v cenovej ponuke laminátové dvierka namiesto lakovaných alebo drevotrieskovú pracovnú dosku namiesto HPL dosky.

A spočítajte si, čo presne ponuka obsahuje:

• Aký počet je kuchynských skriniek?

• Koľko je zásuviek a koľko dvierok?

• Koľko je kuchynských spotrebičov a akej kvality?