Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

Ako naplánovať kuchyňu na mieru v novostavbe ?

Zakúpili ste si byt v novostavbe a máte už ako takú predstavu ako by mala vaša vysnívaná kuchyňa vyzerať. Chceli by ste aby pekne vyplnila priestor, pôsobila reprezentatívne a bola podľa vašich požiadaviek. Tu môžete využiť už hotové kuchyne z nábytkového reťazca alebo si dať vyrobiť kuchyňu na mieru, v tomto prípade vám odpadne kopec starosti a aj kompromisov na ktoré budete musieť chtiac nechtiac pristúpiť. Obe možnosti sú správne treba sa však pozrieť na to ako si kuchyňu v novostavbe naplánovať:

1., Vizualizácia

Nemusí byť hneď navrhnutá v programe 3D, na začiatok stačí vedieť rozmery miestnosti alebo mať aspoň pôdorys a kľudne aj na papier s ceruzkou si zaznačiť rozmiestnenie skriniek a spotrebičov, tie majú v základe rozmery 60x60cm (hĺbka x šírka). Budete mať predstavu o vyplnení priestoru, funkčnosti alebo či jednotlivé spotrebiče nie sú moc pri sebe, kde budete pripravovať jedlo a kde variť.

2., Voda, elektrina, plyn

Pokiaľ sa rozhodnete sami si vytvoriť návrh a kúpiť kuchyňu je dôležite informovať staviteľa v ktorých miestach plánujete mať umiestnené umývadlo, zásuvky na spotrebiče a zásuvky nad pracovnou doskou, sporák, svietidlá a odpad. Nenechávajte to len na staviteľa ten umiestni vývody do štandardu. Skutočne nepodceňujte tuto časť, ušetri vám to kopec času a nervov. Ak sa rozhodnete pre kuchyňu na mieru od stolára ten sa ujme komunikácie so staviteľom.

3., Voľba farieb

Ak vieme že kuchyňa bude umiestnená ďaleko od okien volíme svetlejšie farby, dopadá sem malo denného svetla. Tmavá kuchyňa potom môže pôsobiť ako čierna zóna a nevynikla by tak v priestore. Neodporúčame dať len horné skrinky svetle a spodne tmavé ale zvolíme aj svetlú podlahu, kuchyňa krajšie vynikne.

4.,Montáž kuchyne

Aj samotnú kúpu si treba naplánovať. Kuchyňu montujeme až keď sú položené podlahy, vymaľovane steny, pripravená a funkčná elektrina, voda. Výroba a dodanie kuchyne môže trvať niekedy 5 až 8 týždňov príp. ju môžete mať hneď, tu je dôležité sa informovať u staviteľa kedy bude mať ukončené práce.

Pri výbere kuchyne cez www.namierukuchyne.sk vám poradíme s priestorovou dispozíciou a zastúpime vás pri konzultáciách so staviteľom.