Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

Ideálna výška pracovnej dosky

Správe zvolená výška pracovnej dosky vám spríjemní varenie a ušetrí zbytočných bolestí chrbta. Pokiaľ je linka umiestnená moc nízko v porovnaní s vašou výškou, budete sa musieť viacej prehýbať a naopak ak je až moc vysoká zle sa vám bude krájať a budete sa stavať na špičky nehovoriac o načahovaní sa. Opačný prípad sú kuchyne na mieru od stolárov kedy sú ako od krajčíra presne ušité na vaše rozmery.

Preferované výšky pracovných dosiek Klasická výška začínala na 86cm neskôr 90cm, v súčasnosti sú preferované z našich skúseností keď kuchyne na mieru vyššie pracovné dosky na 94cm, pri vyššej postave kľudne 98cm. Všetko závisí od toho kto sa bude v kuchyni stretávať pri varení. Pokiaľ majú partneri výškový rozdiel +- 15cm netreba robiť kompromis ale v prípade rozdielu 20cm a viac, vyberáme výšku pracovnej dosky vhodnú pre nižšiu postavu. Ľahšie dočiahne veci na stole alebo do skrinky nad pracovnou doskou.

Test krájania Pokiaľ sa nevieme rozhodnúť akú výšku zvoliť, urobíme si test krajania. Pomôžeme si tým že si na súčasnú linku položíme krájaciu dosku, podložíme ju napr. knihou a vyskúšame nakrájať zeleninu. Takto jednoducho zistíme či nám výška bude vyhovovať. Podobne postavíme na knihu vysoký hrniec a skúsime si, či nie je až moc vysoko a ako pohodlne sa nám varí.

Odlišné výšky pracovnej dosky v kuchyni Pracovná doska nemusí byť po celej dĺžke rovnako vysoká. Ak vám to nebude esteticky prekážať môže sa zvýšiť výška umývadla a kúsok pracovnej dosky z každej strany. Druhý príklad, varná doska pripadne sporák bude umiestnený nižšie ako pracovná doska , varenie bude komfortnejšie budeme mať pohodlnejšie na dosah všetky horáky. Tieto riešenia ale na pohľad nevyzerajú pekne.