Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

Kedy je vhodné rozmýšľať o kuchynskej linke po strop?

Zvažujete využiť každý centimeter v kuchyni alebo sa vám páči trend kuchynskej linky až po strop? V krátkom článku vám prinášame naše odporúčania ktoré sme nazbierali keď sme plánovali kuchyne na mieru.

Hlavná výhoda linky až po strop Hlavnou výhodou kuchynskej linky po strop je ekonomické a praktické využitie celého úložného priestoru v kuchyni. Väčšinou sem odkladáme veci ktoré potrebujeme raz za čas alebo sezónne veci. Ďalšou výhodou je že sa nám neusádza mastný prach a sme odbremenený od čistenia. Navyše ak je kuchyňa na mieru pôsobí celistvo a elegantne.

Odporúčame si spraviť najskôr vizualizáciu Ak sa už rozhodneme pre kuchynskú linku až po strop, odporúčame si nechať spraviť 3D vizualizáciu z ktorej budeme mať krajšiu predstavu o výsledku. Rozhodnúť sa môžeme pre jeden rad skriniek až po strop, tu ale pozor ak sú až príliš dlhé ako slíže pôsobia rušivo. Radšej sa rozhodnime pre alternatívu keď môžeme dať dve skrinky nad sebou. Skrinky nad sebou môžu byť s rovnakou veľkosťou a hĺbkou alebo druhá možnosť, keď zvolíme nižšie skrinky plytšie. Vizuálne nám to rozčlení kuchynskú linku, pôsobí moderne a momentálne je táto voľba často používaná.

Otváranie dvierok Je vecou preferencii či otváranie do boku ktoré je lacnejšie alebo vyklápacie bez úchytky s otváraním smerom do hora. Samozrejme vzájomne ich kombinujme ale nezabudnime na jednu vec že pokiaľ umiestnime vyklápanie na vrchnejšie skrinky aby sme ich aj komfortne dočiahli zo zeme. Toto otváranie je dobre si ísť vyskúšať do kuchynského štúdia aby sme mali istotu že s našou výškou budeme pohodlne variť.

Čo s malým otvorom pri strope ? Nie vždy sa nám podarí horné skrinky zapasovať tesne až po strop kvôli ich rozmerom a vznikne nám malý otvor ktorý určite uzavrime lištou vo farbe kuchynských skriniek alebo sadrokartónom prípadne ozdobnou lištou.