Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

Kedy vie byť prémiová kuchyňa na mieru za férovú cenu? Dá sa to?

Kedy vie byť prémiová kuchyňa na mieru za férovú cenu? Dá sa to?

Rozhodli sme sa napísať tento článok lebo sa na nás obraciate s otázkou či sa dá vyrobiť kuchyňa na mieru aj podľa fotografie z internetu. Áno dá sa, ale!

Väčšinou nám chodia fotografie moderných prémiových kuchýň na mieru a po necenení vyskočí cena mimo rozpočet. Aby sme pomohli zákazníkom vieme vyrobiť prémiovú kuchyňu na mieru za férovú cenu. Na pohľad bude vyzerať úplne rovnako, líšiť sa bude v použití materiálov. Uvedieme niekoľko príkladov kde sa dá výrazne znížiť cena:

Pracovná doska

Je vyrobená a vyrezávaná z prírodného kameňa napr. zo žuly, nahradí sa laminátovou, rovnako vyzerajúcou farbou a štruktúrou avšak s nižšou odolnosťou voči oderu a teplote, môže sa poškodiť napríklad keď si nechtiac položíte na dlhší čas na pracovnú dosku horúci hrniec, pripadne krájate nožom priamo na pracovnej doske.

Vnútorne kovanie

V prémiových kuchyniach sa používajú kvalitne pánty, výsuvne systémy. Tieto meniť rozhodne nebudeme za lacnejšie pretože sa skorej opotrebujú a sú nekomfortne. Nahradili by sme len vysúvacie poličky za pevne poličky, horné výklopne dvierka za klasické s otváraním na pánty.

Spotrebiče

Dnes už rozdiel medzi drahými prémiovými spotrebičmi a priemernými nie je tak priepastný ako kedysi. Rovnaká je aj funkčnosť, skôr sa kladie dôraz na dostupnosť servisu. Preto si vyberajte také s ktorými mate už skúsenosť aj keď sú výrazne lacnejšie.

Pohľadový materiál

Drahšie kuchyne majú dvierka ručne striekané farbou. Tieto sa pohodlne dajú vymeniť za melamínové či laminátové , kde je rozdiel v cene niekedy až trojnásobný.

Ako vidíte pekná kuchyňa sa dá vyrobiť za rozumnú cenu, chce to len odvahu urobiť kompromis.