Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

Kuchyňa na mieru s obývačkou. Je to len módny trend?

Dlhodobý moderný trend prepojenia kuchyne a obývacej izby nám umožňuje spojenie aktívnej a oddychovej časti domu. Zo skúseností s výrobou kuchyne na mieru vieme že je ale potrebné postrážiť si dizajn aby obe miestnosti koncepčne do seba zapadli a ladili spolu ako jeden celok.

Dizajnové zladenie Zvláštne by pôsobilo spojenie vidieckej kuchyne a minimalistickej obývačky. Celkové farebné zladenie, materiálové zladenie, zladenie podláh ale aj nábytku je preto dôležitou častou prípravy. Čiže pri plánovaní robíme zásadne obe miestnosti naraz, pretože všetko na seba farebne a materiálovo nadväzuje – od záclon, dverí, tapiet, umiestnenia televízora, kuchynského ostrovčeka až po ľadničku a varnú dosku. Pokiaľ si nie ste celkom istý rozhodne odporúčame využiť služby bytového dizajnéra.

Povedzme si krátko o výhodách :

  • Pri varení nebudete odstrčený niekde inde ako je vaša rodina príp. návšteva ale budete sa aktívne zapájať do rozhovorov.
  • Otvorený priestor – spojením kuchyne a obývacej izby je na pohľad miestnosť priestrannejšia a svetlejšia.
  • Ak máte malý byt odstránením steny medzi týmito miestnosťami získate väčší priestor.
  • A v neposlednom rade sledovanie TV počas varenia.

Nevýhody :

  • Niekto chce počúvať rádio niekto sledovať TV. Platí že čím väčší priestor máme na kuchyňu spojenú s obývačkou tým sa budeme menej rušiť.
  • Pachy pri varení, hluk z digestora alebo mixéru môže niekomu časom prekážať.
  • Ak prechádza návšteva cez kuchyňu do obývačky uvidí vám do hrncov, čo nie je príjemne.
  • Neporiadok po varení je vidieť z obývačky.

Kde kuchyňa konči a začína obývacia izba Pomyselne alebo dizajnovým riešením je potrebne tieto dve miestnosti rozdeliť aby bolo zrejmé, že sa kuchyňa nenachádza v obývačke. Predeliť sa nám ho podarí krbom, zásuvnými dverami, jedálenským stolom, kuchynským ostrovčekom prípadne dvojkrídlové dvere, úzka drevená alebo murovaná zástena.