Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

Kuchynský ostrovček v kuchyni na mieru

Kuchynský ostrovček je nielen praktickým dekoratívnym dizajnovým prvkom ale aj miestom kde sa stretáva pri varení rodina či návšteva. Pokiaľ je kuchyňa na mieru dotvára ucelený obraz kuchynskej linky a pôsobí moderne, člení priestor medzi obývacou izbou alebo jedálňou. Navyše s barovými stoličkami vytvoríte ďalšie miesto na jedenie a rozhovory príp. deti sa tam môžu učiť keď vy budete variť.

Ostrovné kuchyne a ich početné výhody Kuchyne s varnými ostrovčekmi sú obľúbené pre ich praktické výhody. Varná doska je zvyčajne umiestnená v strede na ostrove a dáva nám pocit voľnosti pri varení. Ak máte radi obzvlášť luxusné spotrebiče môžete si zvoliť prídavné plynové platne alebo gril, ktorý je integrovaný do pracovnej dosky. Varenie sa stáva zábavnejšie: môžete variť s viacerými ľuďmi bez toho, aby ste si navzájom prekážali. Krátke vzdialenosti: Kuchynské skrinky a pracovné dosky sú ľahko dostupné z ostrova. Viac pracovného priestoru: máte viac priestoru na vyskúšanie nezvyčajných výtvorov.

Farebné zladenie Aby kuchynský ostrovček nepôsobil rušivo volíme farby dekoru podobný kuchyni. Povrch môže byt zladený rovnako ako pracovná doska príp. môžeme použiť mramor, nerez alebo prírodný kameň.

Účel ostrovčeka Podľa vlastných preferencii si zvolíte či využijete miesto na ostrovčeku len na prípravu jedla alebo aj na varenie. Ak na varenie, budete určite potrebovať digestor nad varnú dosku, neváhajte nad jeho kúpou je to nevyhnutnosť, vyhnete sa špinavým stenám a pachom po celom dome.

Zabudované odsávanie Pokiaľ sa nebude dať nainštalovať digestor alebo uprednostnite osvetlenie nad ostrovom na trhu je už množstvo varných dosiek so zabudovaným odsávaním. Nezabudnite na elektrické zásuvky ktoré umiestňujte na strany ostrovčeku, naopak ak budete zapájať spotrebič do kuchynskej linky elektrický kábel bude prekážať v pohybe.

Pracovná šírka ostrovčeka Šírka by mala byt minimálne 90cm pri zabudovanej varnej doske, pretože treba počítať s fŕkancami z varenia a aby nekončili aj na podlahe.

Priestor na chodenie Vzdialenosť na prechod medzi kuchynskou linkou a ostrovčekom zo skúseností s výrobou kuchýň na mieru odporúčame minimálne 100 cm, ideálne 120 cm. Výšku pracovnej dosky máme v jednej výške zarovno s kuchynskou linkou.

Všetko po ruke Či už sa rozhodnete pre ostrovček alebo polostrov naplánujte si aj funkčné rozmiestnenie úložného priestoru, pri dostatočnej hĺbke môžu byť skrinky, zásuvky, výsuvné a otočné systémy z oboch strán a získate odkladací priestor navyše.