Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

Na čo si treba dať pozor pri plánovaní čiernej kuchyne?

Čierne kuchyne sú jednoducho dlhodobo trendy.

Aktuálne ich môžete vidieť všade, nádherné kuchyne na mieru na Instagrame a Pintereste, v magazínoch o bývaní, na veľtrhoch – a tiež v čoraz väčšom počte bytov a domov. Sú moderné a stávajú sa čoraz obľúbenejšími pretože čierna kuchyňa čosi vypovedá o silnom charaktere majiteľa. Na čo si však treba dať pozor pri plánovaní čiernej kuchyne? Čím sú čierne kuchyne také výnimočné? Na tieto a ďalšie otázky vám odpovieme v našom článku.

Poďme sa pozrieť na to čo sa dnes dočítate :

• Efekt čierneho kuchynského nábytku

• Povrchová úprava proti odtlačkom prstov

• Špeciálna vlastnosť čierneho kuchynského nábytku: flexibilita

• Kuchynské spotrebiče v čiernej farbe

• Čierne kuchynské drezy a pracovné dosky

• Finančné náklady na čiernu kuchyňu

Efekt čierneho kuchynského nábytku

Žiadny iný tón v sebe nespája toľko noblesy a nonšalancie, toľko stručnosti a jemnosti. Rovnako ako biela a šedá aj čierna patrí medzi neutrálne farby alebo „nefarby“. Zatiaľ čo biela je spojená so šírkou a jasom, čierna definuje tvar a obrys.

Efekt čiernej sa môže naplno rozvinúť najmä vo veľkých priestoroch a v otvorených kuchyniach.

Ale čím je kuchyňa menšia tým skľučujúcejšie môžu čierne kuchynské dvierka vyzerať. Pri malých kuchyniach si musíte zvážiť či chcete so svojím kuchynským nábytkom skutočne zapôsobiť. Dobrá koncepcia osvetlenia je potom nevyhnutná.

Tip : Keďže čierne dvierka neodrážajú svetlo opticky zmenšujú priestor.

Čierna kuchynská skrinka pohlcuje veľa svetla, vyzerá však veľmi elegantne. Dokonca aj kovania môžu byť zvolené tak, aby ladili k čiernej farbe aké vyrába výrobca kovania Blum. Prípadne existuje dokonca možnosť, že sa kovanie zafrézuje a stane sa tak vizuálne neviditeľným ako napríklad kovanie od výrobcu kovania Tiomos Grass.

Povrchová úprava proti odtlačkom prstov

Čierne kuchyne sú často plánované bez úchytiek. Pretože bezúchytková kuchyňa necháva vystúpiť do popredia čiernu farbu a zdôrazňuje jasné línie. V tomto prípade je o to dôležitejšie aby ste venovali pozornosť povrchu čiernych predných dielov. Pretože čierne kuchynské dvierka sú citlivé na škvrny ktoré sú rýchlo viditeľné. Avšak nové povrchové materiály zaručujú že špina alebo odtlačky nezanechajú na čiernych predných stranách takmer žiadne stopy.

Špeciálna vlastnosť čierneho kuchynského nábytku: flexibilita

V niektorých ohľadoch čierna splýva lepšie ako biela. Zladenie bielej kuchyne k bielej miestnosti vôbec nie je jednoduché. Vzhľad tón v tóne je preto náročný. Čierna na druhej strane vytvára prirodzený kontrast ku všetkým farbám ktorý sa hodí takmer vždy.

Výhoda čiernej: farba nie je priradená žiadnemu štýlu kuchyne a môže obohatiť každý štýl svojím nadčasovým a elegantným vzhľadom.

Kľúčové body čiernej kuchyne:

• Silný a kontrastný odtieň

• Elegancia a vznešenosť

• Opticky zmenšuje

• Je vhodná pre všetky kuchynské štýly

• Dobre sa kombinuje s bielou, neutrálnymi tónmi, svetlými jasnými farbami a drevom

Kuchynské spotrebiče v čiernej farbe

Čierne kuchynské spotrebiče si teraz môžete vybrať aj tak aby ladili s čiernym kuchynským nábytkom.

Hovorí sa že „Čierna pohlcuje nepodstatné a odráža to podstatné,“ A čo je podstatné? Je to funkcia. Inými slovami, ovládací krúžok, detaily rámu, displeje a rukoväte. Ovládací krúžok je napríklad vyrobený z brúsenej nehrdzavejúcej ocele s povlakom DLC (diamant-like carbon) a rukoväť je vyrobená z brúseného, čierneho eloxovaného kovu.

„Nie farba, ale súhra svetla a tieňa je najdôležitejším dizajnovým prvkom v umení a dizajne“.

Čierne kuchynské drezy a pracovné dosky

Kreatívna sila čiernej je vidieť v kombinácii s inými farbami a materiálmi, kde diskrétne akcentové farby (napr. žltá alebo zlatá farba)žiaria v hlbokom čiernom kontexte.

Najmä v prípade pracovnej dosky a kuchynského drezu sa s ním dá úžasne hrať. Čierna matná batéria môže dodať kuchyni niečo isté najmä v kombinácii s nerezovým alebo sivým drezom. Alebo môžete akcenty nastaviť nerezovým drezom obklopeným čiernym sklom. Čierne kuchynské dosky dodávajú punc sofistikovanosti. A keďže čierna pohlcuje svetlo vzrušujúce svetelné a tmavé efekty možno dosiahnuť pomocou šikovne použitých LED diód.

Finančné náklady na čiernu kuchyňu

Takmer všetci výrobcovia kuchynského nábytku majú vo svojom portfóliu čierny kuchynský dekor. Aby čierna pôsobila hodnotne potrebuje určitú hĺbku čo sa dá často dosiahnuť len kvalitnými kuchynskými prednými dvierkami resp. menej často s fóliovými a viac s lakovanými.

Niektorí výrobcovia vyrábajú kuchynské dvierka so supermatným povrchovým materiálom t.j. sú nepriepustné pre svetlo, sú jemné na dotyk a nezanechávajú odtlačky prstov. Tak isto je možná aj tepelná oprava malých škrabancov.

Ak si chcete kúpiť čiernu kuchyňu zrejme budete musieť siahnuť do peňaženky trochu hlbšie ako bežný kupujúci kuchyne. Náter proti odtlačkom prstov nie je zadarmo rovnako ako čierne luxusné kuchynské spotrebiče. Cena bežného metra kuchyne sa tak pohybuje od 1000€.