Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

Pohodlie a funkčnosť v kuchyni

Už žiadne bolesti chrbta pri práci v kuchyni

Čo odlišuje kuchyňu s dobrou ergonómiou a na ktoré ergonomické body by ste si mali dať pozor pri plánovaní vašej kuchyne? V našom sprievodcovi ergonómiou v kuchyni vám povieme, ako možno každú vybavenú kuchyňu naplánovať ergonomicky a zariadiť funkčne. Pretože platí nasledovné: Len ak hneď od začiatku zvážite ergonomické aspekty, ako je ideálna pracovná výška a krátke vzdialenosti pri varení, budete si môcť dlho užívať vybavenú kuchyňu a profitovať z väčšieho komfortu v každodennom živote.

Obsah článku

• Pohodlie ako znak moderného plánovania kuchyne

• Optimálna pracovná výška ako základ pre ergonomické plánovanie kuchyne

• Jednoduchšie používanie a jednoduchšia každodenná práca vďaka šikovnému príslušenstvu

Pohodlie ako znak moderného plánovania kuchyne

Okrem dizajnu zohrávajú pri plánovaní kuchyne dôležitú úlohu ergonomické a funkčné veci.

Kuchyňa je dokonalá, keď sa berú do úvahy dva faktory:

• Sú splnené vaše vlastné nároky a požiadavky

• Práca v kuchyni vám ide hladko

Obe sú výsledkom dobrého a premysleného plánovania kuchyne.

Dôležitý tip : Kúpu kuchyne treba vnímať ako dlhodobú investíciu.

Otázky ako sa nám bude čo najľahšie variť musia byť preto začlenené do plánovania kuchyne hneď od začiatku a prispôsobené užívateľovi kuchyne.

Dôležitý tip : Plánovanie kuchyne by malo vždy vychádzať z potrieb a zvykov skutočného užívateľa kuchyne (ten kto najčastejšie varí).

Optimálna pracovná výška ako základ pre ergonomické plánovanie kuchyne

Moderná kuchyňa by nemala spĺňať len vaše vizuálne požiadavky a dodržiavať určitý dizajnový štýl. Musí sa osvedčiť aj v každodennom kuchynskom živote a uľahčiť vám prácu v kuchyni a hlavne mali by ste vedieť pracovať vo svojej kuchyni tak, aby vás nebolel chrbát.

Aby vás pri varení nebolel chrbát sú rozhodujúce dva body:

• ideálna pracovná výška

• plynulé pracovné postupy

Pracovná výška je založená na užívateľovi kuchyne, ktorý v kuchyni skutočne trávi najviac času alebo ktorý tam robí väčšinu práce.

Keď určime ideálnu pracovnú výšku kuchynskej linky tak isto naplánujeme výšku elektrických spotrebičov. Okrem správnej pracovnej výšky vám aj krátke vzdialenosti medzi spotrebičmi zaistia väčší komfort v každodennom živote v kuchyni. Aby ste z toho vyťažili to najlepšie, musíte spochybniť svoje pracovné postupy v starej kuchyni a podľa toho naplánovať usporiadanie zón varenia, uskladnenia, umývania.

Jednoduchšie používanie a jednoduchšie varenie v kuchyni vďaka šikovnému príslušenstvu.

Hovorí sa, že diabol sa skrýva v detailoch: Okrem vybavenie kuchynských skriniek preto treba myslieť aj na pohodlie. Z ergonomického a praktického hľadiska sa odporúča naplánovať veľa detailov, ako sú nástenné skrinky s výklopmi alebo spodné skrinky s plnovýsuvmi. Poskytujú dobrý prehľad a pomáhajú vám ľahko sa dostať k uskladnenému tovaru.

Dôležitý tip: Ak optimálne využijete dostupný úložný priestor, zjednodušíte si aj pracovné procesy v kuchyni a zvýšite tak pohodlie.

TIP: Využite čo najlepšie dostupný priestor a naplánujte si spodné skrinky s plnovýsuvmi kde uložíte taniere.