Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

Pracovné dosky od A po Z pre kuchyne na mieru

Pracovné dosky v kuchyni musia čeliť mnohým výzvam – od horúcich hrncov cez striekajúcu vodu až po ostré kuchynské nože. Tu si môžete prečítať , ktoré materiály sú najvhodnejšie a ako sa o pracovnú dosku starať.

Drevotriesková Je to najlacnejšia a najpreferovanejšia pracovná doska s dobrou údržbou a odolnosťou, širokým farebným výberom. Vyrába sa v jednej hrúbke 38 mm. Nevýhodou je že sa nedá do nej zapustiť umývadlo pretože natiahne do seba vlhkosť. Pokiaľ plánujeme z drevotriesky pracovný ostrovček boky dosky sa musia prekryť s ABS páskou.

HPL doska Jej stred tvorí MDF alebo drevotrieska, rozmerovo je tenšia ale podľa voľby zákazníka sa dá navrstviť od 10mm až po 100mm, povrch je z laminátu. Je veľmi obľúbená pre jej cenu a malú hrúbku ktorá je práve ,,in,,.

Kompaktná doska Vyrábaná z laminátu , hrúbka od 10mm. Má veľkú odolnosť aj voči poškriabaniu nožom. Dá sa do nej zapustiť umývadlo. Nevýhodou je cena približne o 30% vyššia ako drevotrieska.

Masív Pre milovníkov dreva. Odporúča sa ošetriť lakom a nie olejom. Na olejovom sú vidieť škvrny. Masív odporúčame pre lepšiu údržbu vybrúsiť do hladka.

Keramika Neolith Je to najdrahšia ale za to najodolnejšia pracovná doska ktorú ničím nezničíte s hrúbkou od 10mm do 30 mm. Z rovnakého materiálu je možné mať aj drez. Nevýhodou je menší vyber farieb.

Techlam Od českého výrobcu je taktiež keramika ale s menšou hrúbkou už od 3mm. Taktiež je veľmi odolná voči oderu aj chemickým latkám navyše s veľkým množstvom farebného prevedenia.

Umelý kameň Veľmi obľúbený, vyznačuje sa vysokou odolnosťou skoro ako keramika ale je lacnejší. Dodáva sa s hrúbkou od 10mm až po 50 mm.

Pravý kameň Výhodou je veľká odolnosť a aj veľká hrúbka. Nakoľko sa jedná o prírodný materiál môže reagovať s čistiacimi prostriedkami ale každý kus je originál a kuchyňa na mieru má nezameniteľný vzhľad.

Beton Je voľba do modernej kuchyne na mieru, pôsobí elegantne, musí sa však impregnovať keďže reaguje s tekutinami. Bočné hrany môžeme ľahko poškodiť.

Korian Je to kompozit, jeho výhodou je dĺžka do rôznych tvarov bez viditeľných spojov ktoré sa zabrúsene do hladka. Môže sa ľahko poškriabať ale dá sa zrenovovať zbrúsením.

Nerez Napohľad pôsobí veľmi pekne hlavne poriadne je aj nerezový drez. Výhodou je tenkosť 3-4mm ale je náročný na údržbu a poškriabanie.

Sklo Existuje aj táto možnosť ale skôr sa sklo používa ako zástena. Dodáva elegantný vzhľad kuchyni, hlavne keď je podsvietený. Je veľmi krehké a náročné na údržbu. Stierkovaná pracovná doska

Pokiaľ sa Vám páčia stierky na stenách je tu možnosť dať si ju na pracovnú dosku, ľahko sa ale poškriabe.