Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

Rozmiestnenie kuchyne

Pre pohodlné fungovanie je potrebné venovať dostatočný čas na správne ergonomické rozdelenie tak aby kuchyňa na mieru bola funkčná. Vyhnete sa základným chybám pri rozmiestňovaní skriniek a spotrebičov už pri plánovaní a ušetríte si kopec času pri varení.

Odporúčame použiť metódu pracovného trojuholníku. Je to časom overená metóda rozmiestnenia kuchyne do častí – zón, ktorá zefektívni varenie, uskladnenie potravín ale aj pohyb v kuchyni. Poďme si teda o nej bližšie povedať o čo sa jedná v praxi:

Kuchyňa v tvare L Predstavte si chladničku, sporák a umývadlo v kuchyni v tvare L. Na jednom konci kuchyne máme chladničku, na druhom konci sporák a v strede umývadlo. Ak si pomyselne pospájame tieto tri body vyjde nám trojuholník. A práve takéto rozdelenie nám zaručí úsporu času pri varení. Medzi bodmi nám taktiež vzniká dostatočný pracovný priestor. Pokiaľ by sme dali sporák a chladničku blízko vedľa seba a umývadlo na koniec, nebudeme mať priestor na prípravu jedla.

Kuchyňa v tvare I Druhý najčastejší príklad použitia metódy pracovného trojuholníka je v rovnej kuchyni v tvare I. Tu moc riešiť nemusíme, základ je umiestniť na stred umývadlo, na začiatku sporák a na konci chladničku alebo naopak podľa toho ako vám to bude vyhovovať, takto vytvoríme efektívne rozmiestnenie, takéto rozloženie odporúčame pre kuchyne na mieru aj my pre zákazníka.

Pri každej variante platí pracovný priestor minimálne 45cm pretože bežné varenie vyzerá takto : potraviny niekde musíme skladovať (chladnička, potravinová skriňa), najprv ich vyberieme na pracovnú dosku a umyjeme (drez) a následne uvaríme (varná doska). Táto jednoduchá metóda vám uľahčí rozhodovanie čo, kde umiestniť pri plánovaní.

Zóny kuchyne podľa využitia Ak si plánujete funkčne rozdeliť miesta v skrinkách aby ste mali všetko poruke ponúkame krátky prehlaď využitia miesta v skrinkách podľa vyťaženosti:

  • Miesto od 40 cm do 200 cm je to najčastejšie využívaná zóna, skrinky a spotrebiče sú najviac používané pri varení, sem umiestnime poháre, taniere, hrnce, všetko čo budeme denne potrebovať.
  • Do 40 cm – sú najspodnejšie miesta v skrinkách, tieto používame len občasne.
  • Pokiaľ plánujete kuchynskú linku až po strop, na miesta v skrinkách od 200 cm a vyššie budete odkladať veci sezónneho charakteru, ktoré použijete raz za rok alebo aj nikdy.

Samozrejme môžete nechať všetko na nás a kuchyňa na mieru bude nielen funkčná ale aj dizajnovo vyladená.