Dohodnite si obhliadku
Mame individualny pristup
+421 948 666 700
Po - Pia: 09:00 / 18:00
info@namierukuchyne.sk
Napíšte nám sme tu pre Vás

Články na najžiadanejšie témy

To najžiadanejšie z našeho blogu

Vstavaná chladnička v kuchyni na mieru– bestseller s mnohými výhodami

Nechcete, aby bola vaša chladnička viditeľná zvonku? Potom nemáte inú možnosť ako vstavanú chladničku. Tá je ukrytá za vybranou kuchynskou prednou časťou a nie je viditeľne rozpoznateľná. Celý dizajn kuchyne je jednotný žiadna masívna chladnička nepúta pozornosť.

Rozmery vstavaných chladničiek

Vstavanú chladničku, podobne ako plne integrovanú umývačku riadu alebo vstavanú rúru viditeľne nenájdete. Z toho profitujú najmä minimalistické kuchynské čelá bez úchytiek.

Štandardná šírka chladiacich zariadení je zvyčajne 60 cm. Samotné zariadenie meria na šírku a hĺbku cca 55 cm a možno ho teda spolu so skrinkou osadiť do 60 cm výklenku.

K dispozícii sú vstavané chladničky s :

• 82 - 87 cm výška (zvyčajne bez mraziaceho priestoru)

• Výška cca 122 cm (objem okolo 200 litrov a dostupné aj s mraziacou
priehradkou)

• Výška cca 145 cm (väčšinou chladničky s mrazničkou)

• Výška cca 177 cm (pozri vyššie)

Objem chladenia je uvedený na energetickom štítku a môže sa značne líšiť.

Mali by ste naplánovať približne 60 litrov chladiaceho priestoru na osobu v domácnosti. Toto číslo nezahŕňa priestor mrazničky ale je vypočítaný čisto pre priestor v chladničke.

Vaša chladnička by nemala byť objemovo predimenzovaná pretože potom už nebude fungovať efektívne. Ak ste šetrný musíte objem chladenia určiť podľa veľkosti vašej domácnosti. Jednočlenná domácnosť vyžaduje iný objem ako spotrebič v rodinnej kuchyni.